Arche Hotel Poloneza, Warszawa
Pobyty długoterminowe w Arche Hotel Poloneza – przykładem sharing economy')" >
Przyjazd od
Wyjazd do

Pobyty długoterminowe w Arche Hotel Poloneza – przykładem sharing economy

  1. Strona główna
  2. Hotel
  3. Aktualności
  4. POBYTY DŁUGOTERMINOWE W ARCHE HOTEL POLONEZA
17 stycznia 2019

Czy 10 lat temu ktoś przypuszczał, że w polskich miastach codziennie spotykać będziemy auta wypożyczane na minuty? Wypożyczalnie rowerów wdarły się do miast przebojem, a systemy wypożyczeń odnotowują kolejne rekordy. Przykładowo w maju 2018r. w Warszawie było ponad milion wypożyczeń jednośladów.

Czy „ekonomia współdzielenia” może zaistnieć w hotelu z równie dużym sukcesem?

Przenieśmy się na do Arche Hotel Poloneza  na warszawski Ursynów. Obiekt posiadający 150 pokoi w połowie przygotowany został dla celów długoterminowego pobytu. Jednostki mieszkalne wyposażone są w aneksy kuchenne, uzbrojone w pralki, zmywarki, lodówki i kuchenki. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie gości, przede wszystkim firm na pobyty long stay.

Jak rozumieć filozofię sharing economy na przykładzie  Arche Hotelu Poloneza?

Po pierwsze możliwa jest  optymalizacja kosztowa dla firm i instytucji mających zapotrzebowanie na długoterminowy wynajem. Nie trzeba angażować pracownika do zarządzania nieruchomością. Oddawany jest do dyspozycji pokój w długim okresie, ale z możliwością wymiany osób tam zamieszkujących nawet każdego dnia.  Jest to zdecydowanie opcja korzystniejsza niż tzw. wynajem prywatny, gdzie  nierozwiązane pozostają sprawy związane z zabezpieczeniem usług typowo hotelowych takich jak śniadanie, sprzątanie , wymiana ręczników i pościeli, siłownia, czy wieczorna integracja  w restauracji.
Gdybyśmy jednak skupili się wyłącznie na ekonomii to korzyści finansowe z long stay pojawiają się gdy korzystamy z usług hotelowych więcej niż 7 dni w miesiącu. Z drugiej strony, podkreślić należy, że  zabezpieczone są  wszelkie potrzeby, które nie są domeną tradycyjnych usług hotelarskich.  Jak własna pralka, czy możliwość przygotowywania ulubionych posiłków.

Sharing economy, to także inwestowanie w nieruchomości i czerpanie z tego dochodu pasywnego.  Arche Hotel Poloneza to projekt condo hotelu, gdzie każdy posiadający nadwyżki finansowe, może dokonać inwestycji  poprzez zakup pokoju, a gdy z niego nie korzysta „podzielić się” nim z innymi. Otrzymywany czynsz pochodzący z wynajmu krótko jaki i długoterminowego jest  znakomitym dodatkiem wynikającym właśnie z shering economy.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij